Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Moje konto

Twój koszyk

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakim sposobem uzyskać można energetyczne świadectwo dla starszych budynków

Kategoria:

Nasze przepisy coraz większy nacisk kładą na tematy wiążące się z ograniczeniem ilości wykorzystywanej energii. Dlatego też od jakiegoś czasu obowiązują świadectwa energetyczne, których główną rolą jest określenie tego, jak dużo energii jest zużywane przez budynek. Będzie to dotyczyło praktycznie wszystkich obszarów, zarówno chłodzenia latem i grzania zimą, jak również wentylacji, oświetlenia czy podgrzewania wody. A energetyczne zapotrzebowanie bardzo się niekiedy różni, szczególnie jeśli chodzi o ogrzewanie.

Słabo ocieplone ściany czy nieszczelne okna powodują ogromnie dużo strat, co przekłada się z jednej strony na wyższe rachunki do płacenia, a jednocześnie na bezsensowne wykorzystywanie naturalnych surowców. W świetle obowiązujących przepisów świadectwa energetyczne posiadać muszą wszystkie budynki postawione po 2009 roku, żadne ustępstwa tu nie występują. Świadectwo charakterystyki energetycznej dla starych budynków podczas normalnego użytkowania potrzebne nie będzie, lecz jeżeli ktoś planuje sprzedać albo wynająć dom, to obowiązkowe będzie zrobienie audytu. Nie można bowiem wynajmować czy sprzedawać nieruchomości, które nie posiadają takiego świadectwa.

Jeśli ktoś tego nie dopilnuje, to może się narazić na całkiem sporą grzywnę, która może wynieść nawet do pięciu tysięcy. Identyczne konsekwencje będą czekały kogoś, kto poda przy audycie nieprawdziwe informacje. Jeżeli ktoś się zastanawia Gdzie uzyskać świadectwo energetyczne, to raczej nie powinien mieć dużych problemów ze znalezieniem odpowiedniej osoby do tego. Tego typu certyfikaty mogą wystawiać jedynie specjaliści posiadający odpowiednie umiejętności i wiedzę, ale też i są do tego uprawnione. Przeprowadzenie audytu związane jest z określonymi wydatkami, które zależą od kilku czynników. Najważniejszych z nich to rozmiar sprawdzanego obiektu, im jest on większy, tym będzie więcej do zapłacenia. Ale bierze się też pod uwagę stan techniczny, wyposażenie oraz lokalizację. Ceny rozpoczynają się od około trzystu złotych za nieduże mieszkanie do nawet kilku tysięcy przy wielorodzinnych blokach.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY