Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Moje konto

Twój koszyk

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Olej do drewna

Lakiery oraz oleje do drewna – dlaczego trzeba je stosować?
Odpowiedź jest dość prosta albowiem drzewo ma niesłychanie sporo naturalnych wrogów jakimi są nie wątpliwie wilgotność, jaka doprowadza prędzej czy później do pleśni jak oraz porastania przestrzeni drewnianych grzybem. Następnym bezsprzecznie składnikiem jest promieniowanie słoneczne UV które sprawia że drzewo traci swój naturalny kolor ciemniejąc. Bezbłędnie to dostrzega się na przykładzie wiszących obrazów przez kilkanaście lat na boazerii w tym samym położeniu. Gdy je przesuniemy zobaczymy naturalny kolor drzewa ponieważ za takimi elementami nie dochodziły promienie słoneczne nie zmieniając koloru drzewa. Kolejnym groźnym czynnikiem dla drewna są wahania temperatur jakie wysuszają oraz po przez zmiany ciepła powodują że drewno kurczy się, a po pewnym czasie rozszerza raptownie co doprowadza do pęknięć i łuszczenia się szczegółów drewnianych. Najgorszym kłopotem jednak pewno są korniki jakie żłobiąc nieustanne tunele w naszych elementach drewnianych znacząco osłabiają jego wytrzymałość oraz atuty estetyczne. Wobec tego też niezmiernie istotne jest to aby zadbać o nasze drewniane otoczenie gdyż jedynie stosując dobre lakiery, oleje do drewna oraz impregnaty jesteśmy w stanie powstrzymać lub też też choć spowolnić procesy jakie bezpowrotnie demolują nasz drewniany skarb który nas otacza.

Przed polakierowaniem naszych materiałów drewnianych po wyborze interesującego nas lakieru należy w głównej mierze dokumentnie oczyścić interesującą nas powierzchnię na którą będziemy nakładać lakier. Jeśli materiał został dopiero co wyprodukowany, wyjechał z tartaku zaleca się oczyszczenie go np. miotłą w celu usunięcia trocin i pyłu. w następnej kolejności zastosowanie impregnatu do drewna który oprócz tego zabezpieczy nasze drewno przed niechcianymi gośćmi oraz wpływem elementów zewnętrznych takich jak wilgoć, mróz. Jeżeli powierzchnia była już wcześniej dopuszcza się chociaż nie jest to potrzebne, delikatne wytarcie powierzchni drewnianych drobnoziarnistym papierem ściernym, przetarcie szlifowanej powierzchni szmatką nasączoną w rozpuszczalniku, a w następnej kolejności nałożenie warstwy lakieru. Pamiętajmy iż nie przystaje przesadzać z ilością nabieranego lakieru na pędzel.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olej do drewna”
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY