Panele fotowoltaiczne

Kategoria:

Instalacje fotowoltaiczne fabrykują prąd, jaki posiada większą częstotliwość niż ten wywodzący się z sieci publicznej. Stąd także zawsze w pierwszej kolejności zużywa się prąd pochodzący z instalacji, a potem używa się dopiero prąd z sieci. Zdarza się jednak, iż pojawia się nadmiar prądu, który jest niewykorzystywany. Dzięki wykorzystywaniu szczególnych liczników dwukierunkowych wolno z powodzeniem przesłać taką nadwyżkę do sieci publicznej. Polska regulacja o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) mówi klarownie, że nie ma w takim przypadku konieczności posiadania własnej działalności. I tu pojawia się pojęcie: prosument czyli podmiot, który jest równocześnie producentem energii (fotowoltaicznej) jak i jej konsumentem – więcej na stronie panele fotowoltaiczne Kraków.

W sytuacji, gdy produkowany prąd jest niewystarczający wolno pobierać go z sieci publicznej. Struktury fotowoltaiczne on-grid nie wymagają stosowania specjalistycznych akumulatorów, a to oddziałuje na obniżenie wydatków montażu. Instalacje fotowoltaiczne sieciowe to interesujące rozwiązanie, które pozwala oszczędzić wiele pieniędzy. Prócz dyspozycji ekspediowania nadmiaru prądu do sieci ustawa o OZE wzmiankuje też o systemie opustów dla instalacji prosumenckich (net-metering). W praktyce świadczy to, iż posiadacz mikroinstalacji ma możliwość przesłania nadwyżki energii do sieci oraz odebrania jej w ciągu jednego roku.

Prosument może wobec tego wyprodukować energię w dowolnym momencie, a także odebrać ją kiedykolwiek zechce. Fachowo nazywa się to bilansowaniem jednorocznym energii. Będzie to nic innego jak kalkulowanie różnic między prądem wprowadzonym do sieci, a zużytym w ciągu roku. To naturalnie dzięki takiemu rozwiązaniu wolno uniezależnić się w pełni od wzrostu cen za energię elektryczną. Ponadto instalacja fotowoltaiczna może mieć też specjalny licznik, jaki zezwala analizować wykresy wyczerpywania energii.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Panele fotowoltaiczne”