Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Moje konto

Twój koszyk

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Technologia LED: gzyms czy listwa podwieszana?

Jeśli chcemy zafundować sobie sufit podwieszany LED bez konieczności kucia ścian, możemy zdecydować się na gotowe rozwiązanie w formie gzymsu lub listwy wykonanej z tworzyw sztucznych. Montujemy je do ściany z pomocą kleju montażowego. Czym różnią się obie opcje?

Gzyms w głównej mierze ma oświetlić nasz sufit, tworząc dodatkową aranżację świetlną w salonie. Jest montowany z pewnym odstępem od sufitu. Tak skonstruowany sufit podwieszany LED jest nazywany sztukaterią. Niczym nie ustępuje pełnoprawnym, gipsowym sufitom podwieszanym.

Z kolei listwa jest montowana znacznie bliżej sufitu. Co więcej, oświetlenie jest skierowane bardziej na ściany, aniżeli na sufit. Pozwala to zaprezentować idealnie gładką ścianę lub uwydatnić zastosowaną fakturę. Takie rozwiązania często stosuje się np. za meblami, aby wzmocnić ich ekspozycję. Listwa zajmuje również znacznie mniej miejsca i sprawdza się w minimalistycznych wnętrzach, w których nie sprawdziłby się gzyms.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Technologia LED: gzyms czy listwa podwieszana?”
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY