Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Moje konto

Twój koszyk

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jak zadbać o naturalną choinkę, aby wyglądała pięknie przez okres świąt

Żywe choinki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Całkiem niedawno jeszcze wiele osób kupowało sztuczne, ze względu na ich ładny wygląd oraz fakt, że służyć one mogą przez wiele lat. Ale choinka sztuczna, mimo że gęsta i zielona, nie da takiego klimatu jak naturalna, przede wszystkim pod względem zapachu. Dochodzi do tego jeszcze kwestia ekologii. Utylizowanie tworzywa, z którego robione są sztuczne choinki jest bardzo kłopotliwa, a nierzadko są one wyrzucane nie na wysypiska, a do lasów czy na łąki. Przy naturalnych drzewkach jest zupełnie inaczej. Na początku będzie się pewnie wydawało co wspólnego będzie miało z ekologią cięcie drzewek, lecz należy uspokoić tu wszystkich. Choinki żywe hurt Warszawa są oferowane wyłącznie z dedykowanych plantacji, na których uprawia się je na takie właśnie okazje. Żadne drzewka z lasów nie są wycinane, chyba że nadleśnictwa prowadzą taką sprzedaż, ale wówczas wszystko realizowane jest pod nadzorem leśniczego. Oprócz tego plantacje takie są przez kilka lat domem dla licznych gatunków zwierząt i owadów, co dodatkowo sprzyja naturalnemu środowisku. Żywe choinki są dostarczane do klientów w dwóch rodzajach. Większe drzewka są cięte, zawija się je w i na koniec wiezie na miejsce sprzedaży. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się też choinki w doniczkach, mające nieco mniejszą wysokość. Zaletą choinki w takiej wersji będzie to, że wiosną można ją wsadzić w ogródku, gdzie powinna się bez problemów przyjąć.

Kupienie żywego drzewka należy zacząć od decyzji, który z gatunków chce się mieć w domu. Popularne gatunki choinek znacznie się bowiem różnią wyglądem ale też i opadaniem igieł, a akurat to dla niejednej osoby jest bardzo ważne. Najpopularniejszym u nas drzewkiem jest świerk pospolity. Głównym jego plusem jest niska cena i ładny, żywiczny zapach, ale każdy chyba kto go miał kiedyś w domu mocno narzekał na konieczność sprzątania igieł. Bo w przypadku świerków tych igieł opada bardzo dużo, jeżeli nawet pień bez przerwy jest zanurzony w wodzie. Zdecydowanie lepiej wypada pod tym względem świerk kłujący, choć akurat przy nim wiele osób mocno narzeka na jego bardzo ostre igły. Zdecydowanie najładniejsza, ale też najwięcej kosztująca będzie jodła kaukaska hurt Warszawa. Ten gatunek choinek od pewnego czasu cieszy się coraz większą popularnością, gdyż te właśnie choinki są bardzo ładne, a równocześnie w zasadzie wcale nie wypadają im igły. Lecz nieistotne, jakie drzewko się wybierze, to o każde trzeba odpowiednio zadbać, aby długo ładnie się prezentowało. W pierwszej kolejności należy zwrócić dużą uwagę na odpowiednią jakość przy zakupie. Jeżeli gałęzie będą mało sprężyste, i pojawi się wypadanie igieł, to lepiej rozglądnąć się za czymś innym. Po zakupie nie można choinki od razu wstawiać do ciepłego pokoju. Powinno się ją dzień czy dwa przytrzymać w przejściowej temperaturze, na przykład w garażu lub piwnicy, i potem dopiero ustawić ją na miejscu. Duże znaczenie ma, żeby pień cały czas znajdował się w wodzie. Można to tego wykorzystać specjalne stojaki, ale pamiętać też należy o systematycznym dolewaniu wody.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY