Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Moje konto

Twój koszyk

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jakie są najpopularniejsze gatunki żywych choinek

Jedną z głównych tradycji na Boże Narodzenie jest ubieranie choinek. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były głównie plastikowe, bo podobno miały być ekologiczne, trwałe i ładne. Jednak z tą trwałością jest bardzo różnie, wygląd również nie zawsze jest idealny, a o kwestiach ekologicznych nie ma nawet co wspominać. Z takich też powodów coraz więcej osób podejmuje decyzję o zakupie naturalnych choinek, jakie mają liczne zalety w porównaniu z plastikowym. Po pierwsze zapewniają wspaniały klimat w mieszkaniu, żywiczny zapach pozwoli się poczuć jak w prawdziwym lesie. Duże znaczenie ma też kwestia ochrony przyrody. Niektórzy mogą zarzucać, że tak naprawdę wycinane są prawdziwe drzewka, więc ma to znaczenie dla przyrody. Lecz nie jest to prawda, ponieważ takie choinki uprawia się na specjalnych plantacjach, które w żaden sposób nie wpływają na naturalne środowisko.

Obecnie wśród najpopularniejszych choinek można wyróżnić cztery podstawowe gatunki. Całkiem niedawno jeszcze najczęściej kupowano świerka pospolitego. Popularność tego gatunku wynikała przede wszystkim z niskiej ceny, lecz również i faktu, że inne gatunki były mniej dostępne. Jednak dużym minusem świerków są szybko opadające igły, jeżeli nawet zadba się odpowiednio o drzewko. Z tego też powodu obecnie stracił on trochę na popularności, którą zdobywa za to świerk kłujący. Jak sugeruje jego nazwa ma on bardzo ostre, kłujące igły, jakie jednak znacznie dłużej trzymają się na gałązkach. Świerki kłujące mają charakterystyczny lekko srebrny kolor, a dodatkowo wydzielają bardzo mocny, żywiczny aromat.

W części regionów naszego kraju, zwłaszcza na Śląsku, dużą popularnością cieszy się sosna, ale ma ona nietypowy wygląd, który nie każdemu się będzie podobał. Nie ma chyba natomiast osoby, jakiej by się nie spodobała jodła kaukaska hurt częstochowa. Ten popularny gatunek został sprowadzony z gór Kaukazu, i obecnie jest chyba najczęściej wybierany przed świętami. Przede wszystkim dlatego, że ma stosunkowo długie, miękkie igły, które przy zadbaniu w odpowiedni sposób o drzewko w zasadzie nie będą opadać.

Same gałęzie są też gęste i symetrycznie rozłożone, przez co choinki te wyglądają bardzo ładnie. Przy jej kupnie trzeba się liczyć z niego wyższym kosztem, jednak wyjątkowy wygląd i duża trwałość na pewno to zrekompensują. Bez względu na to, jaki gatunek się wybierze po kupnie pamiętać należy o paru istotnych rzeczach. Po pierwsze duże znaczenie ma to, żeby do momentu przyniesienia do domu choinki cięte hurt częstochowa trzymane były w chłodnym miejscu, najlepiej w ogrodzie lub na tarasie. Wówczas bez żadnego problemu dotrwają do samych świąt, a potem przez jakiś czas jeszcze zachowają odpowiedni wygląd. Trzeba też pamiętać o tym, aby nie wstawiać drzewka od razu do pokoju, tylko pozwolić mu się zaaklimatyzować dzień czy dwa w miejscu mającym przejściową temperaturę. Może to być piwnica czy garaż, ważne jest żeby było trochę chłodniej niż w domu. Po przyniesieniu choinkę obowiązkowo należy włożyć do wody, bez tego drzewko bardzo szybko uschnie. Drzewko należy ustawić z dala od źródeł ciepła, czyli grzejników czy kaloryferów.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY