Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Moje konto

Twój koszyk

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Najpopularniejsze gatunki choinek ciętych

Nikt chyba nie wyobrazić sobie świąt Bożego Narodzenia bez ubranego drzewka. Przy wyborze choinek są dwie opcje do wyboru. Albo zakup sztucznej choinki, która może służyć przez wiele lat, albo kupowanie co roku żywej. Ta druga opcja jest znacznie bardziej ekologiczna, ponieważ sztuczne choinki produkowane są z różnego rodzaju plastików, które potem trzeba w jakiś sposób utylizować. Naturalne drzewka, które się legalnie sprzedaje, ani odrobinę nie wpływają na dewastację lasu. Pochodzą one bowiem z założonych plantacji, na jakich rosną do momentu uzyskania niezbędnej wysokości. Wtedy się je ścina i transportuje do miejsc sprzedaży. Choinki cięte hurt Warszawa kupić można praktycznie już od końca listopada, ich sprzedaż odbywa się zarówno w centrach handlowych i budowlanych marketach, jak też na każdym bazarze czy targowisku. Podejmując decyzję o takim zakupie należy się dowiedzieć, czy faktycznie drzewko oferowane jest w pełni legalnie. Każdy sprzedawca powinien posiadać dokumenty poświadczające pochodzenie, i w razie wątpliwości nie trzeba mieć żadnego oporu przed poproszeniem o ich pokazanie. Klienci mają do wyboru parę różnych gatunków drzewek, które różnią się zarówno igłami i gęstością gałęzi, jak również odpornością na gubienie igliwia. Rzecz jasna każdy z gatunków drzewa to inne ceny, lecz generalnie panuje taka zasada, że im żywe drzewko jest ładniejsze i większe, tym więcej trzeba za nie zapłacić.

Najpopularniejszym drzewkiem na Boże Narodzenie jest nasz rodzimy świerk pospolity. Jego igły nie są zbyt długie, ponieważ mają nie więcej niż dwa centymetry, a oprócz tego sztywne i kłujące. Ale będą one dość szybko opadać, co dla niejednej osoby może być problematyczne i z tego też powodu sięgają po inne gatunki. Dużą zaletą świerków jest żywiczny, naturalny zapach, który unosi się przez długi czas we wnętrzu i tworzy prawdziwą atmosferę świąt. Z kolei świerk kłujący ma igły nieco dłuższe od pospolitego i w bardzo ostry sposób zakończone, z tego też się zresztą wzięła nazwa tego drzewa. Ten gatunek świerka naturalnie w naszym kraju nie występuje, a sprowadzony został z Ameryki. Cena świerków kłujących może być nieco większa, ale też wyglądają one znacznie ładniej, igły są dość gęste i mają srebrzysty, piękny kolor. Dodatkowo igły nie opadają, przy odpowiednich warunkach potrafią się utrzymać na gałązkach nawet przez kilka tygodni. Jeszcze bardziej wytrzymała na gubienie igieł jest jodła kaukaska hurt Warszawa. W jej przypadku tego opadania w zasadzie nie ma, ponieważ igliwie jodeł zasycha. Przez to drzewko stanowić może ozdobę w domu nawet przez dwa miesiące, bez konieczności codziennego sprzątania dookoła. Jodły bardzo ładnie wyglądają, ponieważ są bardzo gęste, lecz praktycznie wcale nie pachną. Niewątpliwie ich dużym minusem będzie cena, najwyższa wśród wszystkich zielonych choinek. W ostatnim czasie rosnące zainteresowanie zyskuje sosna. Prezentuje się ona zupełnie inaczej niż inne gatunki, gdyż jest dość rzadka, a równocześnie gałązki są otoczone igłami mającymi długość nawet dziesięciu cm. Sosny wydzielają żywiczy, intensywny zapach, tak samo jak świerki pospolite.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY