Odkurzacz elektryczny bezprzewodowy – który wybór będzie najlepszy?

Kategoria:

Ta strona została stworzona z myślą o pomocy wszystkim użytkownikom, którzy szukają miotły elektrycznej. Jeśli dotarłeś tak daleko, to prawdopodobnie dlatego, że nie wiesz, który model najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, kieszeni i Twoich potrzeb.

W rzeczywistości rynek elektrycznych mioteł jest dość nasycony modelami. Możliwe jest jednak dokonanie pierwszego większego podziału na modele okablowania i te, które go nie mają. Zaczynając od tych założeń i być może dokonując oceny dostępnego budżetu, może już być jasne, który odkurzacz jest dla Ciebie najlepszy.

Dlatego przed przystąpieniem do kolejnego zakupu postaraj się zrozumieć, jakie są Twoje prawdziwe potrzeby, jakie funkcje najbardziej Cię interesują oraz jakie są różnice między jednym a drugim modelem. Kilka następnych akapitów pomoże ci to zrozumieć i nie tylko. Ponadto możesz pogłębić swoją wiedzę, czytając artykuły towarzyszące tej stronie. Ale zacznijmy od razu od kilku liczb, w poniższej tabeli znajdziesz różne informacje dotyczące najpopularniejszych obecnie modeli mioteł, z których każda ma swoją własną charakterystykę i różnice między jednym a drugim modelem.

Jak wybrać miotłę elektryczną?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów mioteł elektrycznych lub odkurzaczy. Oczywiście, jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, trudno jest się zorientować, zrozumieć, które cechy najbardziej nas interesują, a które mniej. Wybór miotły nie jest zatem tak prosty, jak myślałeś. Po pierwsze, moim zdaniem, musisz ustalić, jakim jesteś użytkownikiem.

  1. Podam kilka przykładów. Osoba samotna ma inne potrzeby niż matka. Zazwyczaj pojedynczy dom ma więcej miejsca, ale mniej czasu.
  2. Z drugiej strony w dużych domach możemy znaleźć więcej czasu, ale mając wiele innych rzeczy między naszymi stopami, doprowadzi to do wyboru łatwiejszej w zarządzaniu i lżejszej miotły.
  3. Potem trzeba wziąć pod uwagę własne gusta i potrzeby.

Na rynku znajdziemy np. odkurzacze bezprzewodowe, na pewno wygodniejsze, bo nigdy nie zaryzykujemy w nie wpaść, ale dla wielu jest to rozwiązanie niewygodne, bo nie daje możliwości zamiatania tak długo, jak chcemy, te miotły mają ograniczoną autonomię, najlepsze modele (jak można się domyślić z powyższej tabeli) osiągają maksymalnie 60 minut autonomii, a nawet nie przy maksymalnej mocy.

Mówiąc o mocy, wiele osób jest przekonanych (i niejednokrotnie nie bez powodu), że miotły elektryczne zasilane kablem mają większą moc niż te na baterie, które w rzeczywistości po pewnym limicie doładowania tracą część swojej mocy. siła ssania.

Kolejnym aspektem, który jest bliski sercu wielu osób, jest możliwość korzystania z miotły elektrycznej bez słynnej torby, w praktyce przy tym rozwiązaniu mamy zbiornik, który się napełnia, a następnie opróżnia do śmieci. Bardziej praktyczne rozwiązanie, ale z pewnością mniej higieniczne, jeśli się nad tym zastanowić. czy warto zmienić działający sprzęt domowy?

W przypadku mioteł elektrycznych rozwiązanie wydaje się natomiast znacznie bardziej higieniczne, nigdy nie ma styczności z kurzem i generalnie są one bardziej polecane alergikom. W każdym razie są to wszystkie aspekty, które należy oceniać jeden po drugim, zgodnie z przypadkami i potrzebami. Wybór miotły nie jest łatwy, ale poprzez ocenę wszystkich tych parametrów można znaleźć rozwiązanie.

Bezprzewodowa odkurzacz akumulatorowa, ile woltów?

Kupując akumulatorową miotłę elektryczną, na opakowaniu należy zwrócić uwagę na wskazanie godzinowego zużycia urządzenia, które jest ogólnie podawane w woltach. Z drugiej strony wiele osób jest przyzwyczajonych do oceny odkurzaczy według mocy wyrażonej w watach, więc mają trochę trudności, gdy mają do czynienia z tymi nowymi modelami bezprzewodowymi.

  1. Wielokrotnie zadano mi pytanie: ile watów odpowiada odkurzacz elektryczny 18 V? odpowiedź nie jest taka prosta. Wolty mierzy się dzieląc waty przez ampery.
  2. Aby wiedzieć, ile watów odpowiada miotle 18 V, musisz pomnożyć 18 przez ampery.

Bezprzewodowa odkurzacz elektryczny Z tego wzoru można łatwo zrozumieć, że wraz ze wzrostem woltów (przy tych samych amperach) wzrasta moc miotły, a tym samym zwiększa się jej wydajność odkurzania. W praktyce odkurzacz bezprzewodowy 12 V będzie teoretycznie słabszy niż odkurzacz akumulatorowy 18 V, mówię w teorii, ponieważ nie tylko moc wyrażona w woltach liczy się do określenia, czy odkurzacz akumulatorowy jest lepszy czy mniej niż inny.

Należy również wziąć pod uwagę inne dane, takie jak dobry projekt urządzenia i różne inne czynniki. Na przykład siła ssania odkurzacza może również wpływać na jakość filtra.Czy zauważyłeś, że kiedy filtr jest zatkany, odkurzacz ma mniejszą moc? Jednak wolty są zawsze takie same! Zarządzanie przepływem powietrza, pojemność filtra, jego czyszczenie to aspekty, które wpływają na dobre właściwości ssania miotły elektrycznej z możliwością ładowania.

Najnowocześniejsze systemy ssące wyposażone są w lepszy system filtrowania niż stare miotły elektryczne, które odsysały kurz z jednej strony, by wyrzucać go z drugiej. Dodatkowo kanały znacznie się pobrudziły, stopniowo zapychając odkurzacz, który w konsekwencji po kilku latach stale tracił pod względem mocy. Najnowsze bezprzewodowe odkurzacze są wyposażone w „cyklonowy” system filtrowania, który sprawdził się lepiej niż wszystkie dostępne obecnie na rynku, ma niesamowite zarządzanie przepływem powietrza.

Najlepsza elektryczny odkurzacz

Jak do tej pory zrozumiałeś, mamy do czynienia z nieskończonym polem modeli, z którego prawie niemożliwe jest wybranie dokładnie tego, który jest numerem jeden. Ale zawsze jest lepszy produkt dla każdego z nas. W praktyce nie jest to ogólnie rzecz biorąc, wybór najlepszego, ale takiego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom, który jest najbardziej zbliżony do kwoty, jaką chcemy wydać i który najlepiej pasuje do tego, jak z tego korzystamy. Zgodnie z tymi wszystkimi parametrami lub skompilowanym moim osobistym rankingiem: