Włoska kuchnia – na czym podawać pizzę?

Kategoria:

Potrawy kuchni włoskiej są prawdopodobnie w najwyższym stopniu znane oraz legendarne na całym globie. Rzecz jasna najczęściej zjadamy pizzę. Stało się to, paradoksalnie, to naturalnie dzięki kulturze amerykańskiej, z której pochodzi ceremoniał zamawiania pizzy na wynos. Dziś potrawa ta jest zazwyczaj zamawiana przez młodych ludzi na różnego rodzaju imprezy. Pizza w kuchni włoskiej stanowi jednakże rodzaj przystawki. Jednakowo jak atrakcyjne u nas spaghetti czy inne danie na bazie makaronu. Oprócz tego we Włoszech wolno zjeść przepyszne dania główne, jakie tak jak w Polsce składają się ze specyficznie sporządzonego mięsa z dodatkami.

W tym typu kuchni znaczące znaczenie mają również sałatki. Są one traktowane jako wybitnie znaczący dodatek każdej potrawy. Prócz tego niezwykle istotne w kuchni włoskiej są zupy. W Polsce znana jest przede wszystkim zupa minestrone, jaką nadzwyczaj łatwo wolno samodzielnie przyrządzić w domu. Smak dań włoskich uświetniają także owoce morza, które we Włoszech są dostępne ożywcze.

Należy jednakże pamiętać, że kuchnia włoska w każdym rejonie tego kraju różni się. Pizza to jedna z najpopularniejszych potraw, jakie kojarzymy w głównej mierze z jedzeniem fast food. Faktycznie dzisiaj coraz częściej zamawiamy to danie na wynos. Taka pizza naprowadza przede wszystkim amerykańską wersję tej potrawy oraz nie jest najlepsza. Zazwyczaj robiona jest na grubym cieście i ma sporo schematycznych dodatków, innymi słowy sos pomidorowy, ser, szynkę oraz pieczarki.

Sporo lepsze są pizze podawane w pierwszorzędnych włoskich restauracjach. Powinny one mieć cienkie ciasto i rozległą ilość różnego rodzaju dodatków – w tym również naczyń z Włoch, a te znajdziesz na Scapol. Rzecz jasna można pizzę jeść polaną sosem, jednak każdy Włoch uzna to niemal za profanację tego dania.

Dziś na rynku dostępnych jest dużo tego rodzaju potraw, jakie jesteśmy w stanie kupić zamrożone w supermarkecie czy każdym innym punkcie sprzedaży. Oczywiście dużo lepsze jest zamówienie pizzy z restauracji. Z pewnością będzie poprawniejsza, ponieważ do jej przygotowania używa się przede wszystkim świeżych składników. Ewidentnie pizzę wolno też przyrządzić samodzielnie w domu. Dzięki temu zyskamy stuprocentową pewność, co tak naprawdę jemy.