Jakim sposobem przygotować się na pieska w domu?

Kategoria:

W trakcie gdy dodawanie innowacyjnego futrzanego członka rodziny może brzmieć jak zabawa to są pewne rzeczy, które trzeba zrobić, żeby upewnić się, że jest to dobre dla Twojej rodziny. To jest zawsze trafnym pomysłem, żeby zacząć od tego, że zrobi się odrobinę badań na temat odkrywczej rasy, jeżeli myślisz o dodaniu jej do swojego domu. Jest to istotne, ponieważ trzeba upewnić się, że jeżeli ma się już jakiegoś pieska to muszą to być dwie harmonijne rasy.

Typowy wiek, by dołożyć następne zwierzę jest to młody wiek. Czasami jednak nie zawsze jest to dopuszczalne do zrobienia, wobec tego oto parę pomocnych wskazówek, które pomogą dokonać wprowadzenie innowacyjnego pieska płynne oraz bezpieczne. Wybór poprawnego rodzaju oczywiście jest najistotniejszy.

Najlepszym połączeniem jest takie, w jakim obydwa zwierzęta już poprzednio mogły się zaznajomić. Takie zwierzęta zawsze potrzebują pobocznego szkolenia. Istnieje kilka ras psów, które nie powinny być w jednym domu z kotami, ponieważ są one instynktownie urodzone po to by na nie polować, w trakcie kiedy inne rasy nie. Dla obecnego psa i oryginalnych relacji z wejściem do domu innych psów, istotne jest, żeby uniknąć jakiejkolwiek agresywności w czasie pierwszej fazy poznawczej. Ważne jest dla każdego psa, by mógł posiadać własne jedzenie i wodę, zabawki, oraz łóżka oraz jedzenie – premium karma dla psa.

Ponadto, najporządniej jest rozdzielić psy, gdy dostają jakiś rodzaj smakołyków. Stale trzeba ograniczyć je, gdy nie jesteś w stanie ich nadzorować. Jeżeli zauważysz jakiekolwiek zachowania takie jak zastraszanie lub też nadmierne warczenie, kiedy psy wchodzą w interakcje, ekspresowo rozdzielaj je oraz musisz oznajmić im nie.