Czy zamiana skrzyni biegów jest trudna?

Kategoria:

Konstrukcja skrzyni biegów jest dość skomplikowana. W jej obudowie możemy odkryć trzy wały: sprzęgłowy, główny oraz pośredni. Moc silnika jest emitowana na wałek sprzęgłowy, jaki przekazuję ją za pośrednictwem kół zębatych na wał pośredni. Na wale pośrednim oraz głównym znajdują się następne koła zębate, odpowiadające za zmianę biegów. Kompletny układ musi mieć należyte smarowanie. Stosuje się do tego trafny olej przekładniowy. W starszych skrzyniach nieraz wolno było się spotkać z przełożeniem otwartym. Jest to wałek sprzęgłowy łączny z wałkiem głównym. Pomiędzy nimi nie następuje żadna zmiana szybkości pracy układu. Wiele osób zastanawia się także, czym jest nadbieg.

Jest to mechanizm, jaki sprawia, że prędkość wałka głównego jest większa niż sprzęgłowego. Zdarzają się skrzynie, gdzie występuje więcej niż jeden nadbieg. Są one nadzwyczaj przydatne w samochodach, bo umożliwiają długodystansową jazdę bez zmiany biegu oraz zminimalizowanie spalania samochodu – sprawdź to na https://skrzyniezajac.pl. Ze względu na swoją budowę cały mechanizm waży około 40 kg. Większa część posiadaczy samochodów osobowych po uszkodzeniu silnika bądź też skrzyni biegów twierdzi, iż pojazd nadaję się wyłącznie na złom. Nie powinniśmy zapominać, że w dzisiejszych czasach oba te podzespoły są częściami, które możemy zmienić w niemal dowolnym warsztacie samochodowym. Jeżeli zdecydujemy się na osobistą wymianę skrzyni, musimy zwrócić wzmiankę na parę nadzwyczaj istotnych szczegółów. Po pierwsze, gdzie taką skrzynię należy kupić.

Jeżeli posiadamy starszy samochód, nie będzie dla nas opłacalne kupno odkrywczej skrzyni, albowiem jej cena ma okazję niewiele się różnić od całego samochodu. Niejednokrotnie w związku z tym warto rozejrzeć się po okolicznych szrotach, inaczej sklepach z używanymi częściami samochodowymi. Przed wymianą powinniśmy się zabezpieczyć w znaczną ilość różnych kluczy nasadowych oraz oczkowych. Potrzebny też może okazać się kanał. W niektórych wozach zamiana skrzyni biegów bez kanału nie jest możliwa. Na wymianę powinniśmy poświęcić około dwóch dni. Jeżeli posiadamy umiejętności równe wyrobionemu mechanikowi, czas ten będzie krótszy.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Czy zamiana skrzyni biegów jest trudna?”