Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Moje konto

Twój koszyk

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Café Kranzler

SKU: UROMB0001 Kategorie: ,

Kawa smakuje zupełnie inaczej w każdym położeniu na świecie oraz w Europie. Jeżeli wybieracie się do Amsterdamu i macie ochotę, by tam wychylić kawę, należałoby spróbować zrobić to w jednej z brunatnych kawiarń zatytułowanych bruine cafe. Te typowo holenderskie kafeterio – puby, proponujące również kawę jak oraz piwo datuje się nawet na XVII wiek. Do najstarszych przystaje Café Karpershoek z roku 1606, najstarsza z amsterdamskich bruine cafe, jaka pierwotnie była gospodą dla żeglarzy i kupców. Wnętrze Karpershoek od tamtych er niewiele się zmieniło. Na mrocznych ścianach nadal wiszą te same obrazy, cytaty i bezgraniczne starodruki, a atmosfera lokalu jest typowo amsterdamska. Café Greco w Rzymie została założona w 1760 roku i jest usytuowana nieopodal Schodów Hiszpańskich.

Kiedyś jej bywalcami byli ludzie cywilizacji: malarze, pisarze, muzycy i obywatele teatru, przynależeli do nich Wagner, Mendelssohn, Liszt oraz Goethe. Współcześnie jest tłumnie odwiedzana przez podróżników, stąd oraz z trudem o wolne miejsca w tym punkcie. Pierwszorzędny czas na odszukanie wolnego stolika to popołudnie pomiędzy 12:00, a 15:00. W Warszawie najstarszą kafejką jest Kawiarnia Bajka na Nowym Świecie, reaktywowana w zeszłym roku po zwięzłej przerwie. Kawiarnia funkcjonuje od wczesnych czasów PRLu, dogłębnie 1956 roku, a propozycja menu niewiele się zmieniła od tamtych czasów. Paryż ma do zaproponowania Café de Flore z końca XIX wieku, gdzie dziś sprzęt typu kawa to normalność. W czasie drugiej wojny światowej była punktem spotkań Niemców okupujących Paryż. Jej wnętrze wywodzi się jeszcze z lat dwudziestych. Znana klientela Café de Flore to potwierdza.

W stolicy Niemiec w 1834 roku Austriak Johann Georg Kranzler otworzył Café Kranzler. Nim pozostała zniszczona w Bitwie o Berlin, była jedną z najpopularniejszych kawiarń stolicy, w której z przyjemnością grano muzykę, a kawę serwowały najładniejsze kelnerki. W dzisiejszych czasach tę kawiarnię wolno odkryć na ulicy Kurfürstendamm, niemniej jednak nie jest to jej archaiczna lokalizacja. Pozostała ona przeniesiona z rogu ulicy Unter der Linden i Friedrichstraße, blisko modnego Upper Eastside Berlin. Nasz południowy sąsiad, Czech ma prawo pochwalić się Café Nouveau Obecni Dum.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Café Kranzler”
ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY