Czym jest botoks i jak się go stosuje?

Kategoria:

Współcześnie niesłychanie modnym sposobem na poprawę wyglądu jest sztuka lekarska estetyczna. Najpopularniejszy w ostatnich latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Wykonuje się go, w celu zredukowania trudnych i denerwujących zmarszczek mimicznych, aby cera na twarzy była ujędrniona i gładka. Botox użytkowany jest też w leczeniu zaburzeń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, inaczej hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do zupełnego lub ewentualnie częściowego rozluźnienia mięśnia. Aktywność botoxu inauguruje się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Trzeba zaznaczyć, iż po leczeniu mogą wystąpić efekty uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia.

Przybierają one niemniej jednak łagodny charakter i są krótkotrwałe. Ostatnim aspektem dotyczącym Botoxu, jest jego koszt. Zabiegi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym są refundowane. Tudzież każdy, kto zdecyduje się na upiększenie swojej twarzy, musi być przygotowany na wymowny uszczerbek finansowy. Jest to jedna z najbardziej kultowych metod usuwania zmarszczek mimicznych – przetestuj botox. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Z reguły jest wstrzykiwane w górne części twarzy oraz w okolicach ust. Polega to na tym, że na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego skóra w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w którym wytworzyła się zmarszczka.

Jest też stosowany jako wypełniacz w celu powiększenia ust. Aktualnie coraz częściej wykorzystuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich oraz nie potrzebuje znieczulenia. Nie powinny go wykorzystywać kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a również z chorobą mięśni. Jest to zabieg tymczasowy i należy go regularnie powtarzać. By nie mieć jakichkolwiek efektów ubocznych, warto chodzić do świetnych gabinetów lekarskich, w jakich zabieg zostaje wykonany przez wyśmienitego profesjonalistę. Jest to jeden z przeważnie użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć należy pamiętać, iż zabieg ten nie jest trwały oraz powinien być regularnie ćwiczony.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Czym jest botoks i jak się go stosuje?”