Jakim sposobem winna funkcjonować recepcja hotelowa?

Kategoria:

Bezpieczeństwo w hotelu zależy od zagrożeń wewnętrznych oraz zewnętrznych jak również od stanu nałożenie na hotel różnych zabezpieczeń. Przede wszystkim uciążliwe i częste przestępstwa mające miejsce w hotelach to kradzieże mienia gości bądź też wyposażenia hotelu, pijaństwo, awantury czy też nawet porachunki grup bandyckich. Przestępstwa są w stanie być popełniane przez osoby z zewnątrz jednak także oraz poprzez gości. Poza tym zakład hotelarski jak jakikolwiek inny budynek narażony jest na pożary powodzie oraz inne tego typu kataklizmy. Wynika z tego, iż hotel musi mieć właściwy system przeciw pożarowy oraz drożną sieć ewakuacyjną. Przewodnią sprawą jest posiadanie w hotelu ochrony, na wypadek kradzieży lub ewentualnie zamieszek, w celu błyskawicznej interwencji. Recepcja jest podstawą oraz wizytówką każdego hotelu.

Powinna być usytuowana w widocznym miejscu i zajmować fundamentalne miejsce na holu parterowym. Na ladzie recepcyjnej powinien panować ład i porządek i nienaganna czystość, bez plam oraz kurzu. Na ladzie znajduje się wyłącznie długopis z podkładką do pisania, bukiety czy też stroiki odpowiednie do okazji. Poza tym wszystkie gazety, ulotki oraz broszury informacyjne muszą znajdować się w obrębie recepcji na specjalnych do tego celu stelażach – dziś odpowiedniej zainwestować w nfhotel.pl/strony-www. Ważne jest żeby w zasięgu wzroku, przy recepcji znajdował się również zegar, ma prawo być z rozmaitymi strefami czasowymi, kalendarz, cennik oraz tabela kursu walut, czas trwania doby hotelowej i inne ewentualne prośby kierowane do gości. Zatrudniony recepcji powinien wyglądać schludnie oraz elegancko.

Jeżeli zakład hotelarski takowe ma, ubrany jest w uniform hotelowy. Na lewym boku klatki piersiowej widnieje zawsze plakietka z imieniem oraz nazwiskiem. Recepcja jest czynna i dostępna dla gościa przez całą dobę, zmiany dyżurów w recepcji nie muszą być w żaden sposób odczuwalne dla gościa. W recepcji zawsze przebywa jeden pracobiorca, recepcja nie ma prawo stać pusta, jeśli na dyżurze jest dwóch pracobiorców, mile zauważane jest żeby każdy z nich znał inny język obcy.