Ocieplanie dachu

SKU: BUDOMB0001 Kategoria:

Jakie korzyści daje ocieplanie dachu przed zimą?

Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. Temperatury po wyjątkowo ładnym okresie babiego lata diametralnie spadły, co zmusza nas do mocniejszego okręcenia kaloryferów. W domach jednorodzinnych zaczął się okres intensywniejszego ogrzewania pomieszczeń. To ostatnia chwila, aby zadbać o odpowiednie ocieplanie dachu.

Dach główną przyczyną utraty ciepła

Eksperci w zakresie budownictwa bardzo często zwracają uwagę na podstawowe zasady termodynamiki, które bardzo często dają o sobie znać w domkach z poddaszem. Znacznie trudniej dogrzać dolne części budynku, ponieważ ciepło ucieka przez sufit i schody i zatrzymuje się dopiero na poddaszu. Różnica temperatur od podłogi parteru do poddasza może wynosić nawet kilka stopni.

Jeśli nasz dom ma już na swoim koncie kilkanaście zim, najwyższa pora, aby zadbać o ocieplenie dachu. To właśnie w tym miejscu dochodzi do znacznej utraty ciepła, co generuje dodatkowe koszty. Istnieje kilka sposobów: wata mineralna, styropian, folia grzewcza. Głównym celem jest dokładne uzupełnienie wolnej przestrzeni między poddaszem i dachem. W ten sposób łatwiej zachowamy ciepło w domu.

Ocieplanie dachu to dobra inwestycja w przyszłość

Koszty energii elektrycznej w naszym kraju są bardzo wysokie. Dużo płacimy również za tradycyjne ogrzewanie węglem, drewnem lub materiałami ekologicznymi, np. pelletem. Ocieplanie dachu to ważna inwestycja, która pozwala na dłużej utrzymać wysokie temperatury w domu. Dzięki temu, możemy skutecznie obniżyć koszty ogrzewania w okresie jesienno-zimowym. W trakcie kilku najbliższych sezonów, koszt inwestycji zostanie nam zwrócony z nawiązką.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ocieplanie dachu”